Sklypo aptvėrimas, segmentinė, medinė ar skardinė tvora?

Sklypo aptvėrimas, segmentinė, medinė ar skardinė tvora?

Tvora yra būtinas kiekvieno sklypo elementas, kadangi ji užtikrina saugumą ir privatumą. Tai ypatingai aktualu, jeigu turite vaikų ar augintinių. Jei planuojate savo sklypą aptverti tvora, pirmiausia turite nuspręsti, kokios tvoros norite. Vienos populiariausių šiandien yra segmentinės, medinės ar skardinės. Šios tvoros skiriasi kaina, tvirtumu, aukščiu bei matomumu pro jas. Skirtumus tarp šių trijų tvorų tipų, jų privalumus ir trūkumus aptarėme žemiau.

Segmentinės tvoros

Segmentinė tvora yra vienas pigiausių tvorų tipų, tačiau jų pasirinkimas yra labai platus. Nuo pigesnių, mažiau atsparių aplinkos veiksniams iki kiek brangesnių, kurios yra patvaresnės, pagamintos iš kokybiškų medžiagų. Dėl šios priežasties renkantis segmentinę tvorą labai svarbu atkreipti dėmesį į gamintoją, kadangi pirkdami tvorą norite žinoti, jog ji yra patikima. Segmentinė tvora bus puikus pasirinkimas, kai reikia aptverti didelį plotą, nes tokiu atveju tvoros dizainas nėra ypatingai svarbus, ko negalima pasakyti apie kainą. Be to, tokio tipo tvoros visiškai neriboja vaizdo. Jei jums tai yra trūkumas, įrengus segmentinę tvorą galima prie jos pasodinti papildomų augalų, kurie vaizdą užstotų. Šios tvoros yra geras pasirinkimas, jei jums svarbus saugumas, nes jas sunku peržengti, ypač renkantis aukštas tvoras su ilgais strypais.

Medinės tvoros

Medinės tvoros yra gana dažnas pasirinkimas privačių kiemų aptvėrimui. Jos gražiai atrodo bei puikiai dera prie klasikinio stiliaus namų. Galima rinktis iš daugybės skirtingų dizainų ir spalvų. Taip pat medinės tvoros suteikia privatumo, kadangi blokuoja daug daugiau vaizdo nei anksčiau aptartos segmentinės tvoros. Tačiau norint, kad medinė tvora ilgai tarnautų, labai svarbus yra tinkamas medienos apdirbimas, paruošimas, montavimas ir priežiūra, nes kitu atveju nepalankios oro sąlygos medienai bus negailestingos. Medines tvoras teks periodiškai atnaujinti – jas reikės impregnuoti, lakuoti, dažyti. Visa tai prisidės prie ir taip didesnės kainos, nei kitų alternatyvų. Bet nepaisant visų šių trūkumų, medinės tvoros išlieka vienos populiariausių dėl savo estetikos bei gebėjimo kurti jaukumo jausmą.

Skardinės tvoros

Skardinės tvoros tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori visiško privatumo. Jos gali būti įvairių konstrukcijų, montuojamos tiek horizontaliai, tiek vertikaliai. Galite rinktis visiškai nepraleidžiančias vaizdo iš šorės, suteikiančias totalų privatumą, arba su mažomis erdvėmis. Skardinės tvoros yra ilgaamžės ir gali tarnauti nuo 25 iki 75 metų, priklausomai kokio storio ir kokybės skardą pasirinksite. Jos nereikalauja daug priežiūros, tad investavę kartą sutaupysite laiko ir pinigų ateityje. 

Tiesa, skardinių tvorų pasirinkimas yra gana ribotas tiek spalvų, tiek formų ir metalo tipo atžvilgiu. Be to, netinkamai suformuotos ir apdirbtos tvoros gali turėti aštrius kraštus, kas kelia pavojų sveikatai. Vienas didžiausių skardos trūkumų – ji atspindi garsus. Tai gali būti problematiška tuo atveju, kai jūsų vaikai žaidžia lauke ar šuo mėgsta paloti, kadangi skardinė tvora tikrai padidins garso efektą.

Apibendrinant

Aptarėme tris populiariausius tvoros tipus – segmentines, medines bei skardines tvoras. Kurią geriausia pasirinkti stipriai piklausys nuo jūsų asmeninės situacijos bei biudžeto. Jei planuojate aptverti didesnį plota, nenorite išlaidauti ir jums svarbiausia tvoros funkcija, o ne išvaizda, tada segmentinė tvora bus puikus pasirinkimas. Bet jei norite kažko patrauklesnio akiai, tai priklausomai nuo jūsų namo architektūros, spalvų gamos bei kitų veiksnių, spręskite tarp medinės arba skardinės tvoros.