Lauko apšvietimas

Lauko apšvietimas

Protingai įrengtas kiemas tėra jūsų namų pratęsimas, todėl šiandien dažnai jame galime pastebėti maisto gaminimo įrangą, valgomojo erdves, poilsio zonas ir kita. Štai keletas apšvietimo patarimų, kurie padės jums mėgautis šiomis erdvėmis ne tik dieną, bet ir naktį.

Paryškinta estetika

Lauko apšvietimas sustiprina natūralų jūsų namų grožį. Jis gali būti panaudotas išryškinti tam tikriems architektūros bruožams, apšviesti kelius ir kurti jaukią atmosferą. Galvodami apie lauko apšvietimą, pabandykite apsvarstyti visas funkcijas, vertas dėmesio. Gal turite gražų medį, augantį jūsų kieme? Jei taip, nepraleiskite progos jo išryškinti prožektoriaus šviesa. Gal jūsų terasoje yra patrauklių architektūros detalių? Atkreipkite į jas dėmesį naudodami lauko akcentinius šviestuvus. O gal jūs sunkiai darbavotės prie nuostabaus sodo? Nuveskite lankytojus prie jo panaudoję kelio žibintus. Taip pat, jei turite lauko baseiną, galite užfiksuoti naktinį jo vandens žavesį naudodami povandenines LED švieseles. 

Lauko apšvietimas gali būti naudojamas ne tik kiemo elementams paryškinti, bet ir bendrai erdvės atmosferai kurti: prožektoriai, išdėstyti kampu į medžių siluetą, sukuria gylį ir prideda įdomumo.

Padidintas saugumas

Saugumas yra prioritetas kiekvieno namuose. Kai šiltu metų laiku esate namie, vakarai yra pats geriausias laikas pramogoms lauke, todėl pagrindinės judėjimo erdvės ir takai turi būti gerai apšviesti. Naktį tinkami lauko šviestuvai leidžia jums ir kitiems saugiai judėti tamsoje. Ant stulpo montuojami žibintai puikiai tinka įvažiavimams ir laiptų turėklams. Lauko sieniniai šviestuvai padeda žmonėms greitai aptikti duris, apšviečia įėjimus ir išėjimus. Laiptų ir takų žibintai apšviečia grindis, kad galėtumėte užtikrintai ir saugiai judėti. 

Kai jūsų namuose nėra, lauko apšvietimas gali padėti juos apsaugoti nuo įsibrovėliu. Tam puikiai tinka tiek laikmačio, tiek judesių daviklio įjungiamas lauko apšvietimas. Pasirinkę elegantiškus lauko šviestuvus ne tik padidinsite namų saugumą, bet ir pridėsite stiliaus.

Padidinta namų vertė

Profesionalus lauko apšvietimas sukuria pridėtinės vertės daugiau nei vienu būdu. Jis gali išryškinti dizaino elementus arba padaryti plotą vizualiai didesniu. Jis prideda grožio ir patogumo naudotis paklausiomis lauko erdvėmis tasmiu paros metu. Ir, žinoma, padaro jūsų namus saugesniais. Bet taip pat geras lauko apšvietimas gali stipriai padėti padidinti nekilnojamojo turto vertę už palyginus mažą kainą. Geras lauko apšvietimas tai protinga investicija, kuri tikrai atsipirks.

Mėgaukitės savo kiemu

Lauko apšvietimas yra būtinas gražaus ir, svarbiausia, jaukaus kiemo elementas. Jis suteikia vaizdinės estetikos jūsų erdvei, bet taip pat ir paverčia ją patogesne bei saugesne. Yra daugybė įvairių būdų kaip protingai panaudoti apšvietimą aplinkoje, bet kadangi kiekvienas kiemas yra skirtingas, tai ir apšvietimo planas kiekvienoje situacijoje bus kitoks. Jei jaučiate, jog jūsų sklypui reikalingas lauko apšvietimas, bet nežinoti nuo kur pradėti, visada galite pasikonsultuoti su specialistu. Tai tikrai to verta. Gerai apšviestame kieme kiekvienas žingsnis yra malonesnis.