Gerbūvio darbai prasideda nuo sklypo išplanavimo ir paruošimo statybos darbams

Gerbūvio darbai prasideda nuo sklypo išplanavimo ir paruošimo statybos darbams

Geras pasiruošimas padeda atlikti bet kokio tipo darbus sklandžiai ir efektyviai. Ne išimtis yra ir gerbūvio darbai. Prieš pradedant kurti jūsų aplinką svarbu parengti detalų sklypo išplanavimą, kuriame būtų aiškiai išdėstyti visi svarbiausi elementai, o vėliau pagal jį paruošti teritoriją statybos darbams. 

Žemiau rasite 5 patarimus, apie ką reikėtų pagalvoti planuojant savo kiemo erdvę.

1. Pažinokite savo teritoriją

Planuojant gerbūvio darbus labai svarbu atsižvelgti į regiono klimatą, dirvožemio tipą, teritorijos topografiją. Iš kurios pusės saulė kyla bei leidžiasi? Kur sulauksite daugiausiai saulės šilumos, o kur galėsite nuo jos pasislėpti.  Šie veiksniai kuria jūsų erdvės atmosferą ir jų pažinimas yra pamatas geram planui.

2. Protinga drenažo sistema

Vandens nutekėjimas jūsų teritorijoje yra dar vienas labai svarbus veiksnys planuojant gerbūvio darbus. Geram aplinkos dizainui būtina užtikrinti, kad vanduo judėtų nuo jūsų namų, t.y. vandens srautas turi būti nukreiptas į kitas kiemo vietas.

3. Pagalvokite apie temas

Laikymasis vienos dizaino temos gali suvienyti jūsų kraštovaizdį ir palengvinti augalų ir medžiagų pasirinkimą. Bendrą temą gali apibrėžti tokie paprasti dalykai, kaip nuoseklių formų ar raštų naudojimas visame kieme.

Renkantis savo gerbūvio temą, puikus būdas pasisemti idėjų yra pažvelgti į savo namų architektūrą. Stenkitės sugalvoti, kaip galėtumėte papildyti namų architektūros linijas ir stilių, juk kiemas tėra jūsų namų pratęsimas.

Temos gali padėti pasirinkti augalus, dekoracijas bei kietuosius elementus, kaip akmenis ar plyteles. Gal norėtumėte, kad jūsų kraštovaizdyje būtų daug tvarkingų geometrinių formų ir struktūrų? O gal norite švelnesnių linijų ir daugiau gamtos elementų savo erdvėje? Ar norite, kad gerbūvio dizainas apimtų tik tam tikras spalvas? Tokie klausimai padės jums pasirinkti vieningą jūsų aplinkos temą.

4. Kurkite ir junkite erdves

Norint išnaudoti visas savo teritorijos galimybes, paranku galvoti apie ją kaip apie dar vieną kambarį ar kelis kambarius savo namuose. Kaip namuose yra gerai apibrėžtos ir kruopščiai suplanuotos patalpos, taip turėtų būti suplanuotos ir erdvės jūsų kieme. Išmintingai naudojant medžiagas ir įvairias dizaino detales galima sukurti skirtingus „kambarius“ jūsų teritorijoje.

Nepamirškite pagalvoti, kaip susiesite šias erdves. Kaip žmonės galėtų judėti iš vienos jūsų kiemo vietos į kitą? Prisiminkite, jog atviros erdvės skatina žmones judėti, tyrinėti teritoriją.

5. Tegul augalai dirba jums

Augalai turi daugybę naudingų panaudojimo būdų. Sezono metu galėsite mėgautis jų teikiamomis gėrybėmis, o jiems žydint – grožėtis nuostabiais vaizdais. Jie suteikia aplinkai malonių aromatų, gyvybės ir daug daugiau.

Augalai taip pat gali būti naudojami kaip užtvaros norint apibrėžti gerbūvio erdves. Jie gali tapti fizinėmis kliūtimis, kurios blokuoja vaizdą bei prieigą į jūsų teritoriją. O jei norėtumėte, kad vaizdas būtų atviras, bet kiemas išliktų atitvertas, žemai augantys augalai gali būti naudojami numanomoms kliūtims sukurti, blokuojančioms prieigą, bet ne vaizdą.

Tinkamai išdėstyti augalai taip pat gali būti naudojami norint pakeisti jūsų gerbūvio sąlygas. Temperatūrai, šviesos kiekiui ir vėjui didelę įtaką daro medžiai ar kiti aukšti augalai. Perteklinis triukšmas taip pat gali būti išspręstas pasodinus tam tikrus augalus tinkamose vietose.