Iš ko kloti kiemo dangą, iš betoninių ar klinkerinių trinkelių?

Iš ko kloti kiemo dangą, iš betoninių ar klinkerinių trinkelių?

Trinkelės yra dažnas elementas kiekviename privačiame kieme ir viešose miesto erdvėse. Jos tarnauja kaip tvirta ir ilgaamžė danga, naudojama takų, aikštelių, šaligatvių, laiptų, kiemų ar kitų vietų grindimui. Šiandien galime rinktis iš įvairiausių medžiagų, tekstūrų, spalvų bei formų. Tačiau du populiariausi grindinio sprendimai, tarp kurių daugumai tenka rinktis, yra betoninės arba klinkerinės trinkelės. Abi turi savo pliusų ir minusų, kurie aptarti žemiau, todėl pasirinkimas dažnai priklausys nuo individualių aplinkybių. Išsiaiškinkite kurios trinkelės tinka jums…

Betoninės trinkelės

Betoninės trinkelės yra gaminamos iš cemento ir užpildo, kuris pilamas į formas, suspaudžiamas ir kietinamas oru. Betoną galima formuoti įvairių formų ir dydžių bei pigmentuoti įvairiomis spalvomis.

Betoninių grindinio trinkelių privalumai:

 • Kaina
  Betoninės trinkelės yra pigesnės negu klinkerinės grindinio trinkelės, dėl ko jos yra patrauklesnės klojant didesnius plotus arba kai mažesnė kaina yra prioritetas.
 • Pasirinkimas
  Betoninės grindinio trinkelės gali būti įvairiausių dydžių, formų ir spalvų. Tai leidžia kurti įdomesnį grindinio dizainą iš skirtingų raštų.
 • Inovacijos
  Nuolat kuriamos naujos ir geresnės betoninės trinkelės, todėl galbūt net rasite pasirinkimų, kuriuose betoninėms trinkelėms priskiriami trūkumai bus ištaisyti.

Betoninių grindinio trinkelių trūkumai:

 • Blunkanti spalva
  Kadangi betoninės trinkelės įgauna spalvą jas dažant, o ne natūraliu būdu, laikui bėgant jos gali išblukti, ypač saulėtose vietose.
 • Trumpesnis tarnavimo laikas
  Betonas laipsniškai dėvisi veikiamas erozijos, t.y. trupa, todėl nėra ilgaamžis. Betoninės trinkelės su laiku praranda savo viršutinę lygią apdailą, po ko atsiskleidžia jų grubus vidus. Šis grindinys vis tiek tarnaus dešimtmečius, bet ne kartas, kaip klinkerinis.
 • Skirtinga kokybė
  Betono stiprumas ir ilgaamžiškumas labai skiriasi priklausomai nuo gamintojo, todėl kartais sunku žinoti, kokios kokybės prekę jūs gaunate.

Klinkerinės grindinio trinkelės

Klinkerio trinkelės yra gaminamos iš specialaus molio, kurį degant itin aukštoje temperatūroje – apie 1200 laipsnių Celsijaus – jos įgauna ypatingą patvarumą bei atsparumą.

Klinkerinių grindinio trinkelių privalumai:

 • Patvarumas
  Klinkerio trinkelės, palyginti su kitais sprendimais, pasižymi išskirtinai naudingomis techninėmis ir funkcinėmis savybėmis. Viena jų – tvirtumas.  Plonesnė klinkerio trinkelė yra beveik dvigubai patvaresnė už storesnę 80mm trinkelę, pagamintą iš betono.
 • Atsparumas
  Klinkerinės grindinio trinkelės pasižymi aukščiausia atsparumo dilimui klase. Skirtingai nei betoninės grindinio trinkelės, klinkerio trinkelės beveik nesitrina ir neišskiria kenksmingų dulkių net ir esant intensyviam eismui. 
  Jos yra atsparios drėgmei, temperatūrų pokyčiui bei cheminiam poveikiui.
  Klinkerio trinkelės išlaiko savo funkcines savybes ir grožį visą gyvenimą (įskaitant spalvą), dėl ko jų nereikia atnaujinti ar dažyti.
 • Platus spalvų pasirinkimas
  Klinkerio trinkelių spalva yra išgaunama natūraliu būdu degimo procese atsižvelgiant į sumaišyto molio rūšį ir degimo laiką. Tai leidžia išgauti daug skirtingų spalvų – nuo ​​geltonų, oranžinių ir labai įvairių raudonų atspalvių iki rudų ir šiuo metu madingo grafito.

Trūkumai:

 • Kaina
  Klinkerinių trinkelių kaina yra pastebimai didesnė už betoninių. Tačiau svarbu prisiminti, jog jų patvarumas užtikrins ilgesnį tarnavimo laiką nei pigesnės alternatyvos. 

Ką pasirinkti?

Atsakymas į klausimą “Kuris grindinio tipas yra geresnis?” stipriai priklauso nuo jūsų individualios situacijos. Jei pirmenybę teikiate mažesnei kainai ir jums patinka kuklesni sprendimai, tai betoninės trinkelės bus puikus pasirinkimas. Tačiau jei jums rūpi trinkelių ilgaamžiškumas, klinkerio ypatingos techninės savybės bei galite daugiau investuoti – klinkerinės grindinio trinkelės bus aiškus favoritas.